Laureaci Konkursu Wokół Macieja Miechowity

29 i 31 maja br. Odbył się gminny etap konkursu wiedzy historycznej „Wokół Macieja Miechowity w 500 rocznicę śmierci”

Do testu sprawdzającego znajomość życia oraz dorobku naukowego Macieja Miechowity przystąpili reprezntanci gminnych szkół, wyłonieni w pierwszym etapie konkursu w swoich szkołach. Zmagania odbyły się w Sali Konferencyjnej Gminy i Miasta w Miechowie oraz w Muzeum Ziemi Miechowskiej.

Konkurs miał za zadanie m.in. kształtować umiejętności związane z samodzielną analizą i interpretacją wydarzeń oraz postaci historycznych, jak również rozwijać umiejętności wskazywania powiązań pomiędzy przeszłością a czasami współczesnymi.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 5: Jakub Pasek, Oskar Walczak, Wiktoria Wysocka – z kl.5a; Julia Śladowska z kl.5b; Kacper Mruk z kl.5c.

Laureatami w kategorii klas 4-6 zostali nasi uczniowie:

I miejsce – Oskar Walczak

II miejsce – Julia Śladowska