JEDNI ODPOCZYWAJĄ, INNI PRACUJĄ

REMONTY w czasie wakacji w SP nr 2 w Miechowie
W Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Miechowie, w czasie, gdy uczniowie cieszą się wakacjami, trwają intensywne prace remontowe.
W minionym tygodniu cztery ekipy budowlane wykonywały kompleksową termomodernizację budynku, w szczególności:

a) demontaż podwieszanego sufitu i zużytego ocieplenia w przewiązce łączącej poszczególne pawilony,
b) ocieplenie ścian hali sportowej, przewiązki od strony południowej i pawilonu C oraz klejenie siatki zabezpieczającej na elewacji,
c) odkopywanie i wykonywanie izolacji cieplnej fundamentów przewiązki oraz hali sportowej,
d) remont (wymiana) pokrycia dachowego (wraz z ociepleniem) w pawilonie A,
e) przegląd instalacji centralnego ogrzewania we wszystkich budynkach szkoły oraz montaż zaworów termostatycznych przy grzejnikach.

Ponadto, Rodzice Naszych Uczniów, Panowie: Adam Kołodziej, Marcin Mentel, Tadeusz Studnicki oraz Sebastian Podulka i Robert Ubysz w dniach 7-8.07.2023 społecznie wyremontowali pomieszczenie kuchni (zabezpieczanie, mycie, gruntowanie, szpachlowanie, naprawa ubytków, spękań oraz malowanie ścian i sufitów).

Panom oraz Pani Katarzynie Seweryn, Przewodniczącej Rady Rodziców, która zorganizowała i wspierała ekipę remontową bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy!!! Państwa dobra wola, poświęcony czas i umiejętności wydatnie przyczyniają się do uruchomienia szkolnej kuchni w nadchodzącym roku szkolnym.

W czasie wakacji planowane jest także pomalowanie ścian i sufitu jadalni oraz zaplecza kuchennego.
Jednocześnie Panowie konserwatorzy zatrudnieni w naszej szkole remontują pomieszczenia biurowo- administracyjne.

Prace trwają codziennie, zazwyczaj od 6.30 do 17.00, a ich efekty z pewnością poprawią jakość pracy i komfort dzieci oraz dorosłych przebywających w siedzibie naszej szkoły. Przyczynią się także do zracjonalizowania środków finansowych przeznaczonych na jej funkcjonowanie.