Racławice HOP!

W piątek 15.09.2023r. klasa 4a pod opieką wychowawcy Pani Eweliny Faracik oraz ks. Ireneusza Kamińskiego wybrała się na wycieczkę do Racławic.

Piękna wrześniowa pogoda skłaniała do wyjazdu w plener. Jak się okazało, pod Kopcem Kościuszki są idealne warunki do organizacji ogniska, aktywnego spędzania czasu. Piękne alejki, nasadzenia, altana, plan zabaw, boisko do piłki nożnej, miejsce na ognisko oraz świeżo skoszona trawa zachęcają do tego typu ,,wypadów”. Uczniom udało się zdobyć Kopiec Kościuszki, obejrzeć Panoramę Racławicką Jana Matejki, której miniatura znajduje się właśnie w tym miejscu, zapoznać z historią tej miejscowości. Chłopcy pograli w piłkę nożną, dziewczynki pokazały swoje umiejętności podczas zabawy ,,limbo’’. Trudno było również przerwać zabawę w chowanego całej klasy, ponieważ okazało się, że jak zawsze czasu na tego typu wyjazdach jest za mało. Trzeba było wracać już do Miechowa.

To był bardzo udany wyjazd…