Na plenerze malarskim

28 wrześna 2023 roku uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w plenerze malarskim współorganizowanym  przez Dom Pracy Twórczej im. S. Żechowskiego. Pomysł zorganizowania pleneru powstał z inspiracji, którą uczniowie czerpali ze spotkań z Panią Janiną Bergander. Jest to już drugi plener, którego współorganizatorem jest nasza szkoła.

W zajęciach uczestniczyło 22 uczniów, zarówno z klas młodszych, jak i starszych. Podczas spotkania obejrzeliśmy wystawę obrazów powstałych w trakcie międzynarodowych plenerów malarskich "Barwy Małopolski" oraz galerie autorskie S.S.Stawiarskiego i Wincentego Kućmy. O świecie sztuki opowiadała nam p. Natalia Kwiatkowska. Nasz plener malarski został zorganizowany na Rynku w Miechowie. Opiekę techniczną zapewnił p. Michał Pilawski, a artystyczną p. Sylwia Ogiela. Pogoda dopisała i dzieci pełne entuzjazmu rozpoczęły swoją artystyczną przygodę. Jak prawdziwi malarze, na sztalugach rozłożyły płótna, z barw podstawowych tworzyły piękne, jesienne już nieco kolory. Efekty ich twórczości można zobaczyć na zdjęciach.