„Witajcie w Naszej Bajce…..”, czyli podróż do świata Pana Kleksa!!!

26 września uczniowie klas II c, III b i III c udali się na wycieczkę do Centrum „Bajki Pana Kleksa” w Katowicach

Oto co ich tam spotkało: Razem z pomocnikiem pana Kleksa – Adasiem Niezgódką - zwiedzaliśmy bajkowe krainy.  Odwiedzaliśmy po kolei 8 stref tematycznych takich jak: Ostatni Rezerwat Przyrody, Kraina Szpaka Mateusza, Psi Raj, Bajdocja, Abecja, Planeta Fantazja i Złomowisko Robotów. Otrzymaliśmy specjalną misję, która polegała na odnalezieniu ukrytych przez stworka Beboka trzech magicznych przedmiotów należących do Pana Kleksa. Były to guzik, kałamarz oraz zaczarowana szkatułka. Aby tego dokonać, zaangażowaliśmy się w szukanie wskazówek oraz rozwiązywanie zadań. W trakcie pobytu w zaczarowanej krainie odkrywaliśmy sekrety, uczyliśmy się wiązać węzły marynarskie, korzystaliśmy z interaktywnych zabaw i gier takich jak np. quiz o układzie słonecznym, przemieszczaliśmy się na specjalnych fotelach do symulacji stanu nieważkości, pokonywaliśmy tory przeszkód oraz zjeżdżaliśmy zakręconą rurą do basenu pełnego małych piłeczek. Po krótkiej przerwie przeszliśmy do sali, gdzie na  warsztatach Doktora Pai-Chi-Wo poznaliśmy podstawy chemii i fizyki. Miejscem, gdzie dowiedzieliśmy się wiele o ekologii, ochronie planety i powietrza było Podwodne Królestwo Królowej Aby. Jest to interaktywna wystawa, ukazująca piękne wnętrza czystego, błękitnego oceanu.

Na koniec uczniowie zakupili pamiątki i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Miechowa. To był bardzo ciekawy, emocjonujący i pełen przygód dzień. Wszystkie dzieci wróciły zmęczone, lecz bardzo zadowolone i uśmiechnięte z wycieczki.