29 września Dzień Głośnego Czytania!

Wieloletnią tradycją naszej szkoły są spotkania czytelnicze, w czasie których zarówno nauczyciele jak i starsi uczniowie czytają teksty o różnej tematyce młodszym dzieciakom.

W Dniu Głośnego Czytania 29 września panie Jadwiga Pasek, Lidia Stobierska i Anna Więcławek czytały sześciolatkom i pierwszoklasistom opowiadania  o dobrym wychowaniu z książki ,,Bon czy ton” Grzegorza Kasdepke. Uczniowie klasy 6a i 3a  czytali drugo i trzecioklasistom, a uczniowie klasy 7c pięciolatkom i najmłodszym przedszkolakom opowiadania o niesfornych zwierzątkach. Po wysłuchaniu opowiadań był czas na rozmowę o dobrym wychowaniu, stworzeniu klasowych zasad zachowania i nawyku używania ,,czarodziejskich słów”. Uczniowie starszych klas wraz z wychowawcami spędzili ten dzień według własnych pomysłów.

O odpowiednie, kulturalne  zachowanie dzieciaków zadbała pani Małgorzata Banasik.

Serdecznie dziękuję nauczycielom i  uczniom za piękne czytanie, pani Małgorzacie Strzelec i panu Jackowi Banasikowi za przygotowanie i zachęcanie uczniów do czytania młodszym, a wszystkim Dzieciakom za kulturalne zachowanie.

Koordynator spotkań czytelniczych Małgorzata Banasik