Poznajemy historię regionu

W czwartek 5 października uczniowie klasy 2a i 3a zwiedzili Dworek ,,Zacisze”, który jest jednym z najcenniejszych zabytków budownictwa staropolskiego.

Dzieci  miały możliwość poznania nazw wielu zawodów, które dziś należą już do przeszłości , jak np. dekarz, kaletnik, bednarz itp. a były związane z budową dworku. Eksponowane obiekty, które zobaczyły podczas zwiedzania pomieszczeń tj. kuchnia, pokój Pani domu, pokój Pana domu przybliżyły im  życie dawniej. Fotokopia Małej Panoramy Racławickiej – dzieła Wojciecha Kossaka i Jana Styki przybliżyła wydarzenia  Bitwy Racławickiej. Niezapomnianym wrażeniem była możliwość wykonania utworów na zabytkowym fortepianie znajdującym się w pokoju Pani domu przez uczennice Gabrysię Dąbrowską kl.2a i Alicję Pietrzyk kl.3a.