Ojcowski Park Narodowy – mały, ale jakże piękny!

12 października pod opieką nie tylko nauczycieli , rodziców, ale przede wszystkim wspaniałej pani Katarzyny Borowiec,  przewodnika turystycznego, geologa i pasjonatki podróżowania uczniowie klasy 2A i 3A poznawali uroki tego najmniejszego, ale jakże bogatego w niezwykłe zjawiska przyrodnicze  parku narodowego.

Grota Łokietka, jedna z największych jaskiń na Jurze zachwyciła dzieciaki plątaniną korytarzy, krętymi przesmykami oraz szatą naciekową. Ciekawostki i legendy opowiadane przez panią Kasię przeniosły nas do czasów Władysława Łokietka. Mieliśmy to szczęście, że nad naszymi głowami pierwszy nietoperz zawisł gotowy do zimowania, bowiem musimy wspomnieć w tym miejscu, że w Ojcowskim Parku Narodowym żyje kilka różnych gatunków nietoperzy, które właśnie w tym okresie zamieszkują jaskinie. Dolina Prądnika, którą niestrudzenie przemierzaliśmy zachwyciła jesienną aurą, Źródełko Miłości tajemniczością, Brama Krakowska wielkością, a Maczuga Herkulesa niezwykłością. Przez cały ten czas pani przewodnik raczyła nas opowieściami, ciekawostkami i legendami. Pytań mieliśmy bardzo dużo, a pani Kasia z niezwykłą cierpliwością, życzliwością i profesjonalizmem odpowiadała  przybliżając nam świat flory i fauny Ojcowskiego Parku Narodowego.
Nie wszystko udało nam zobaczyć, ale może to i dobrze….. . Ojcowski Park Narodowy to miejsce niezwykłe pod każdym względem, dlatego warto tu wracać o każdej porze roku.
Dziękujemy panu Wojtkowi za opiekę i wszelką pomoc. Bardzo dziękujemy pani Katarzynie Borowiec za profesjonalizm, uśmiech i życzliwość. Mamy nadzieję na  kolejne spotkania na szlakach turystycznych.

Wychowawczynie klas 2A i 3A