W Nadleśnictwie Miechów

W dniu 10 października klasa 2c wraz z wychowawczynią Ewą Jamrochą – Bogacz i Barbarą Kowalczyk była w Nadleśnictwie Miechów, gdzie uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych przez leśnika Pana Józefa Mękala.

Uczniowie dowiedzieli się dużo ciekawych rzeczy o ekosystemie leśnym oraz roślinach i zwierzętach żyjących w naszych lasach. Poznali ptaki drapieżne żyjące w okolicach Miechowa: sowy, jastrzębie i krogulce. Dowiedzieli się w jaki sposób dzięcioł wydobywa owady z dziupli, którą wykuje dziobem. Pan leśnik przypomniał o zasadach zachowania się w lesie i kontaktach z dzikimi zwierzętami. Po zakończonych zajęciach w Izbie Leśnej, uczniowie przeszli ścieżką edukacyjną wokół Nadleśnictwa oraz szukali wypluwek sów.