Małopolskie Stypendium im. św. Jana Pawła II dla Mistrzów Edukacji.

Serdecznie zapraszamy do składania wniosków w naborze do Małopolskiego Stypendium im. św. Jana Pawła II dla Mistrzów Edukacji.

Wnioski można składać na dzienniku podawczym  w Agendzie Zamiejscowej UMWM w Miechowie ul. Warszawska 10 w terminie do dnia  27 października br,.

Celem Małopolskiego Stypendium im. św. Jana Pawła II dla Mistrzów Edukacji jest wzmocnienie rozwoju talentów i uzdolnień uczniów oraz studentów.

W ramach naboru na rok szkolny/akademicki 2023/2024 można ubiegać się o wsparcie stypendialne w zakresie:

1)dla uczniów począwszy od klasy V szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowej każdego typu, a także studentów pierwszego roku na dowolnym kierunku za szczególne osiągnięcia:

w zakresie aktywności społecznej,

*artystyczne,

*sportowe,

* w naukach humanistycznych,

*w naukach ścisłych,

*w zakresie multidyscyplinarnych osiągnięć.

2)dla studentów lat wyższych, począwszy od II roku studiów za szczególne osiągnięcia:

1)w zakresie aktywności społecznej,

2)  w zakresie multidyscyplinarnych uzdolnień,

3) artystyczne.

Stypendium przyznawane jest na okres jednego roku szkolnego bądź akademickiego (12 miesięcy). Jego wysokość uzależniona jest od etapu edukacyjnego i wynosi odpowiednio:

-   dla uczniów szkół podstawowych klas V – VIII – 4.000,00 zł brutto,

-   dla uczniów szkół ponadpodstawowych, wszystkich typów oraz studentów pierwszego roku dowolnego kierunku – 5.000 zł brutto,

-   dla studentów lat wyższych, począwszy od II roku studiów – 6.000,00 zł brutto.

Stypendium opodatkowane jest na zasadach ogólnych.

W roku szkolnym/akademickim 2023/2024 planuje się przyznać dla najzdolniejszych uczniów i studentów z Małopolski ponad 400 stypendiów na łączną kwotę 2.000.000,00 zł.

Wnioski o przyznanie stypendium dla uczniów i studentów szczególnie uzdolnionych w ramach Małopolskiego Stypendium im. św. Jana Pawła II dla Mistrzów Edukacji można składać od 28 września do 27 października 2023 r.

Więcej informacji i załączniki  na stronie:

2023/2024 » Małopolska (www.malopolska.pl)