Ślubuję uroczyście!

16 października na zawsze zostanie w pamięci uczniów klas Ia, Ib i Ic, ich Rodziców, Dyrekcji, Grona Pedagogicznego oraz całej Społeczności Uczniowskiej.

W tym dniu Pierwszoklasiści  w obecności swoich pań wychowawczyń – Anny Stępień, Beaty Kwadrans, Elżbiety Łojan , Pani Dyrektor Agaty Skrzypczyk, Pani Wicedyrektor
Jadwigi Pasek oraz przybyłych gości: Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej – Pani Heleny Kruszec oraz Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Katarzyny Seweryn zostali przyjęci w poczet Uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie.

Uczniowie na początku wzięli udział w turnieju sprawdzającym wiedzę oraz gotowość do dołączenia do społeczności uczniowskiej. Pierwszoklasiści poradzili sobie z różnymi zadaniami bez problemu.

Następnie  nadszedł czas ślubowania. Z przejęciem i dumą każdy z uczniów wypowiedział słowo „Ślubuję!”. Aby upamiętnić tę chwilę, przedstawiciele każdej z klas przypieczętowali to wydarzenie symbolicznym odciskiem palca
w „Kronice Szkolnej”. Kolejnym ważnym momentem było ,,Pasowanie na Ucznia”. Dyrekcja dokonała ,,Pasowania ” poprzez dotknięcie symbolicznym ołówkiem każdego pierwszoklasisty w ramię. Rodzice, zaproszeni goście natomiast przypinali tarcze, rozdawali dyplomy, legitymacje oraz pamiątkowe książki.

Czas ślubowania już za nami…Życzymy dzieciom, aby w ich sercach „zapisały” się słowa Walta Disneya, które widzieliśmy na dekoracji poniedziałkowych uroczystości. „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”.