Spotkanie z leśną przyrodą.

We wtorkowy poranek 17 października pojechaliśmy do Nadleśnictwa Miechów. Tam powitał nas pracownik, który zaprowadził nas do Izby Leśnej.

Spotkanie rozpoczęliśmy od kolorowania leśnych kwiatów będących pod ochroną. Następnie wysłuchaliśmy ciekawostek o roślinach i zwierzętach żyjących w lasach na naszym terenie. Poznaliśmy warstwy lasu i formy ochrony przyrody, zwierzęta i rośliny gatunków inwazyjnych. Zajęcia tego typu, to świetna okazja do poszerzenia wiadomości o zagadnienia poruszane na zajęciach w klasie, to  nauka przez zabawę i twórczą aktywność. Wiele z naszych koleżanek i kolegów wykazało się bogatą wiedzą, co z pewnością zaowocuje udziałem w konkursach o tematyce przyrodniczo-leśnej.

Uczniowie klasy 3A z paniami Małgorzatą Banasik i Barbarą Kowalczyk