W Nadleśnictwie Miechów

7 listopada klasa 3c wraz z wychowawczynią Moniką Kruszec i Lidią Żelazną była w Nadleśnictwie Miechów, gdzie uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych przez leśnika Pana Józefa Mękala.

Dzieci korzystając z ładnej pogody przeszły ścieżką edukacyjną oraz ułożyły puzzle z różnych gatunków drzew. Uczniowie  w czasie zajęć w Izbie Leśnej dowiedzieli się dużo ciekawych rzeczy o ekosystemie leśnym oraz roślinach i zwierzętach żyjących w naszych lasach. Poznali ptaki drapieżne żyjące  w okolicach Miechowa: sowy, jastrzębie i krogulce. Pan leśnik przypomniał  o zasadach zachowania się w lesie i kontaktach z dzikimi zwierzętami.

Po skończonych zajęciach wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili autobusem miejskim do szkoły.