X edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Historycznej

16 listopada 2023r w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Pawła II w Miechowie miała miejsce X edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Historycznej „Ziemia Miechowska w walce o wolność”.

Celem konkursu było uczczenie pamięci partyzantów walczących na ziemi miechowskiej, zainteresowanie młodzieży problematyką I i II wojny światowej, oraz działalnością AK na Ziemi Miechowskiej, popularyzacja wśród młodzieży szkolnej wiedzy o regionie oraz kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia, prezentacja swojej wiedzy i umiejętności przez uczniów.

W konkursie wzięło  udział czworo uczniów naszej szkoły: Michał Włodarczyk z kl. 8a zajął II miejsce, a Julia Ignatowicz, Jacek Pogoń z kl.8b oraz Julia Tomal z kl. 8a otrzymali wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy laureatom.