Z wizytą w Hospicjum

Dnia 19 grudnia br. uczniowie klasy 2a oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego waz z nauczycielkami Panią Anna Horyń oraz Martą Sobecką poszli  do Hospicjum B. Jabłońskiej w Miechowie, aby przekazać zebrane przez społeczność uczniowską „dary”  w postaci środków czystości oraz przybliżyć tematykę Świąt Bożego Narodzenia poprzez odegranie „Jasełek”.

Oprawą muzyczną zajmowała się Pani Bożena Machel wraz z chórkiem dziewcząt z klasy 6a.
 Scenerię oraz przepiękne stroje zawdzięczamy Rodzicom uczniów klasy drugiej.
Dzień ten poprzedziło wiele przygotowań, nie tylko przez uczniów klasy 2a, ale całą społeczność szkolną. Samorządy Uczniowskie zajęły się zbiórką „darów”, uczniowie klas młodszych przygotowali wiele przepięknych kartek bożonarodzeniowych. Rodzice dzieci z klasy 2a upiekli pierniczki, które po ozdobieniu przez uczniów tej klasy również trafiły do chorych. Zgodnie z tradycją byli  Maria i Józef, trzej królowie, pasterze, aniołowie, ale pojawiła się również babcia i kobieta. Spektakl, zawierał  zarówno partie mówione, jak i śpiewane (widzowie mogli usłyszeć znane kolędy). Przedstawienie wywołało wiele emocji. Siostra przełożona nie ukrywała wzruszenia dziękując za przybycie i przywiezione „dary” podkreśliła, że to piękny gest dzielić się z innym człowiekiem. Dowodem wdzięczności był podarowany stroik oraz podziękowania dla całej społeczności szkolnej. Wyjście do Hospicjum wywołało wiele pozytywnych emocji i wzruszeń.