Kryminalnie u trzecioklasistów

Dnia 8.02 klasy 3B i 3C uczestniczyły w spotkaniu z policjantem – technikiem kryminalistyki Panem Grzegorzem Brosiem.

Pan Grzegorz opowiedział dzieciom na czym polega jego praca i co trzeba zrobić, aby pracować w takim zawodzie. Wielkie zainteresowanie i ciekawość wzbudziła zawartość walizek kryminalistycznych w których były przybory i materiały służące do pobierania i zabezpieczania śladów. Niezwykle ciekawy okazał się również pędzelek do ujawniania linii papilarnych wykonany z puchu marabuta. Podczas zajęć dzieci odbijały na kartce papieru odcisk dłoni, ujawniały linie papilarne za pomocą proszku ferromagnetycznego, oglądały za pomocą lupy i porównywały z odciskami kolegów. Odciski palców odbijane były również na poduszce kryminalistycznej i przenoszone na papier oraz odbijane na folii daktyloskopijnej. Bardzo interesujące były odciski butów i opon samochodowych odciśnięte na specjalnym cemencie. Każdy uczeń mógł obejrzeć odznakę policjanta. Podczas zajęć dzieci zdobyły nie tylko ciekawe informacje, ale również zadawały mądre pytania i świetnie się bawiły. A może ktoś w przyszłości zapragnie zostać kryminologiem?

Uczniowie klasy 3B i 3C oraz wychowawczynie Małgorzata Kielian i Monika Kruszec składają serdeczne Podziękowanie Panu Grzegorzowi Brosiowi za interesujące i twórcze spotkanie.