W poszukiwaniu pani Wiosny

Realizacja innowacji pedagogicznej w naszej klasie idzie pełną parą! Tym razem za cel obraliśmy sobie poszukiwanie oznak Pani Wiosny. Swoje zadanie rozpoczęliśmy od roślinności otaczającej szkołę.

Od razu spostrzegliśmy, że na krzewie zwanym BZEM pojawiły się pierwsze zalążki zielonych listków. A obok….bardzo dziwne, bo żółte liście? Oczywiście, że to nie liście a maleńkie kwiaty rozkwitającej Forsycji. W dalszej części spacer skierowaliśmy  w głąb osiedla. Czekało na Nas wiele niespodzianek…na drzewie zwanym KLONEM znaleźliśmy jeszcze szypułki, które przetrwały zimę. Kilka z nich puściliśmy delikatnie na wietrze, aby podziwiać ich wirowanie w powietrzu. W tym miejscu jednak na dzieciach największe wrażenie wywarł….KOT  Dzięki poszukiwaniom napotkaliśmy jeszcze na wiele kwiatów. Podziwialiśmy między innymi Stokrotki, Żonkile, Przebiśniegi, Krokusy, Fiołki a nawet Pierwiosnki. To była super lekcja!