81. rocznica śmierci rodziny Baranków

W piątek 22 marca, w Miechowie oraz Siedliskach upamiętniono ofiary niemieckiego terroru. W uroczystościach udział wzięli krewni zamordowanych, przedstawiciele władz samorządowych gminy Miechów i powiatu miechowskiego, kombatanci, młodzież naszej szkoły oraz okoliczni mieszkańcy.

Mszę świętą w intencji Rodziny Baranków – ofiar mordu z 1943 roku sprawował w miechowskiej bazylice ks. proboszcz Franciszek Siarek. Po nabożeństwie, uczestnicy udali się do pobliskich Siedlisk, gdzie przy pamiątkowym obelisku odczytano Apel Poległych i oddano salwę honorową.

Podczas uroczystości głos zabrali przedstawiciele rodziny zamordowanych oraz małopolska kurator oświaty dr Gabriela Olszowska.
Społeczność szkolną w czasie uroczystości reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Miechowie a wartę przy grobie rodziny Baranków sprawowali harcerze z miechowskiej komendy Hufca ZHP.