Kolejne ,,odwrócone lekcje” w 3A

Za nami kolejne odwrócone lekcje. Mateusz, Janek i Maksym zabrali nas w kosmiczną podróż. Zajęcia obfitowały w ciekawostki o planetach i niezidentyfikowanych obiektach. Chłopcy cierpliwie odpowiadali na nurtujące nas pytania, a potem każdy z nas mógł się sprawdzić uczestnicząc w teście wiedzy.  Tydzień później Martynka przygotowała dla nas zajęcia o minerałach.

Największe emocje wzbudził duży ametyst oraz agat. Minerały prezentowały w słońcu cały swój blask i niezwykły urok. Jakie i gdzie wydobywa się  minerały? Jaki jest najdroższy  i najtwardszy minerał? Gdzie i do czego się je wykorzystuje? Czy w Polsce wydobywa się minerały? To tylko niektóre z pytań. Trzeba przyznać, że Martynka świetnie przygotowała się do zajęć, nie tylko przynosząc kilkanaście różnych minerałów, ale także książki, a nawet…….. losy. Na zakończenie uczeń, który wylosował ,,szczęśliwą’ liczbę otrzymał śliczny okaz ametystu.

Ostatnią w tym miesiącu lekcje przeprowadziły dziewczynki, Ola, Gabrysia, Martynka i Wiktoria. Temat ,,Mój przyjaciel-pies” został wybrany nieprzypadkowo. Zbliża się okres wakacyjnego odpoczynku i wiele czworonogów traci swoje bezpieczne domy. Psy towarzyszą nam w bajkach i w życiu, co uświadomiła uczniom gazetka przygotowana przez Olę i Gabrysię. Ciekawostki, które przedstawiły dziewczynki pozwoliły nam lepiej poznać naszych czworonożnych przyjaciół. Był także test sprawdzający nasze uważne słuchanie i zabawa ,,Co to za rasa?” Gdyby nie dzwonek, który oznajmił koniec zajęć, to jeszcze długo opowiadalibyśmy historie związane z naszymi przyjaciółmi, bowiem bardzo dużo dzieci z naszej klasy opiekuje się swoim  psem. Bardzo duża ilość kolorowych i ciekawych pomocy, które na stałe zagościły już w naszej sali, interesujące książki, a nawet maskotka przyniesione na lekcje sprawiły, że była to kolejna  niezwykła lekcja. Na zakończenie mamy pytanie dla wszystkich czytających ten tekst. Czy wiecie ile zębów ma pies? A ile ma kolan? Czy można narysować psa z litery ,,k”? Zapraszamy do galerii.

Bardzo dziękuję Rodzicom za pomoc w przygotowaniu pomocy i motywowanie dzieci – wychowawczyni.