„Las sprzymierzeńcem ludzi” Podsumowanie konkursu

22 kwietnia 2024, z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole podsumowaliśmy XXII edycję powiatowego konkursu  przyrodniczo-leśnego pod hasłem „Las sprzymierzeńcem ludzi”.  Do konkursu zgłosiło swój udział 11 szkół z  powiatu miechowskiego. Formy pracy konkursowej to:

1. Test wiedzy, który napisało 82 uczniów z klas II, III, IV oraz z klas V - VIII
  2. Tekst literacki – wiersz o tematyce regionalnej, poświęcony osobliwościom Ziemi Miechowskiej dla klas V – VIII napisało 8 uczniów;
  3. Praca plastyczna - projekt pocztówki pod hasłem „Osobliwości przyrodnicze    Wyżyny Miechowskiej ”- wykonano 69 prac;

Wielką radość  sprawia nam  fakt, że uczniowie tak chętnie biorą udział w naszym ekologicznym przedsięwzięciu.  Patronat honorowy nad Konkursem objął Burmistrz Gminy i Miasta Miechów oraz Starosta Powiatu Miechowskiego. Współorganizatorem konkursu były  Lasy Państwowe Nadleśnictwo Miechów. Na uroczystość wręczenia nagród konkursowych przybyli zaproszeni goście, których powitała Pani Agata Skrzypczyk- Dyrektor Szkoły, a wśród nich: Pana Jacka Kobyłkę - Starostę Powiatu Miechowskiego, Pana Andrzeja Banaśkiewicza- Zastępcę Burmistrza Gminy i Miasta Miechów oraz Panią Paulinę Mazur - Specjalistę Służby Leśnej ds. stanu posiadania. Konkurs miał na celu popularyzację wiedzy przyrodniczo-leśnej, wiedzy o ochronie przyrody, ekologii i naszym regionie. Dziękujemy Nadleśnictwu Miechów, Starostwu Powiatowemu w Miechowie, Gminie i Miastu Miechów  za ufundowanie nagród. Dziękujemy Pani Wicedyrektor Jadwidze Pasek, Pani Elżbiecie Łojan, Pani Bożenie Machel oraz uczniom występującym w teatrzyku szkolnym „ Chichotek” za oprawę artystyczną tego spotkania. Dziękujemy serdecznie  wszystkim gościom za przybyciem na nasze szkolne wydarzenie. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom i ich opiekunom za tak liczny udział w naszych działaniach konkursowych. Liczymy na to, że w kolejnym roku szkolnym spotkamy się w tak licznym gronie na kolejnej edycji konkursu.

Koordynatorzy konkursu: Lucyna Piec, Barbara Kowalczyk