Sprzątanie lasu Chodówki

W Światowy Dzień Ziemi uczniowie z klas 6A, 5B oraz 5C wzięli udział w ekologicznej akcji sprzątania. Wraz z prawie 400 wolontariuszami, na czele których stał Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Józef Gawron, oraz Burmistrz Gminy i Miasta Miechów, Dariusz Marczewski, posprzątali trasę pieszo-rowerową oraz urokliwy Las Chodówki. Atmosfera była pełna entuzjazmu, a energia uczestników równie gorąca jak ciepła herbata. Tegoroczna edycja akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę!” zakończyła się sukcesem.

W wydarzeniu wzięli udział zarówno młodzi, jak i starsi mieszkańcy gminy, w tym seniorzy, uczniowie lokalnych szkół średnich i podstawowych, a także przedszkolaki. Na stoiskach edukacyjnych ekoMałopolski, ekoMałopolski dla Klimatu, ekodoradców Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, Nadleśnictwa Krzeszowice i Gminy Miechów czekały na uczestników ekologiczne gadżety, sadzonki kwiatów, quizy oraz gry zręcznościowe.

Młodzi Małopolanie dzielili się wiedzą na temat właściwego sortowania odpadów, surowców wtórnych i oszczędzania zasobów naturalnych. Ich zaangażowanie w ochronę środowiska jest godne pochwały!