Patrycja w finałe V Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego.

Z ogromną radością informujemy, że  Patrycja Rosół  z klasy IIb gimnazjum reprezentowała nasza szkołę w finale wojewódzkim V Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego  „Po polsku o historii”.Spośród uczniów naszej szkoły  Patrycja decyzją Komisji Wojewódzkiej Konkursu została zakwalifikowana do grona 50 finalistów etapu wojewódzkiego dla uczniów gimnazjów.
W etapie szkolnym konkursu wzięło udział aż 11 tysięcy uczniów spośród kilkuset szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego województwa. Organizatorzy podkreślają wyjątkowo wysoki poziom tegorocznych eliminacji.

Opiekunem naukowym Patrycji była jej polonistka- pani Małgorzata Strzelec. Po finałowych zmaganiach uczestnicy i opiekunowie wysłuchali dedykowanego im koncertu  w wykonaniu uczniów i nauczycieli Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. I. J. Paderewskiego  w Krakowie. A następnie mogli skorzystać z zaproszenia do jednego z oddziałów Muzeum Narodowego w Krakowie. Patrycja wybrała zwiedzanie  Domu Józefa Mehoffera, w którym  przygotowano atrakcyjne zajęcia warsztatowe poświęcone secesji.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!