Uczniowie naszej szkoły „giermkami” bożogrobców

Maciej Jędrychowski, tegoroczny laureat konkursu o tej tematyce w nagrodę pojedzie odwiedzić Ziemię Świętą. To nagroda, jaką ufundował   zmarły w czerwcu Andrzej Pierz, członek zakonu bożogrobców i założyciel Katolickiego Biura Pielgrzymkowego.

W ramach piatej edycji Miechowskich Dni Jerozolimy pięciu uczniom naszej szkoły wręczono specjalne dyplomy i płaszcze, mianując ich "giermkami" bożogrobców. „- Naszym największym sukcesem jest to, że zainteresowaliśmy historią młodzież. Ogromnie jestem dumny, że biorą udział w konkursach wiedzy o związkach Miechowa z Ziemią Świętą. Duże słowa uznania należą się też nauczycielom, którzy z nami współpracują - mówi szef komitetu organizacyjnego Dni Jerozolimy Stanisław Osmenda”
Zaszczytu dostąpili Bartosz Pigulak, Maciej Golec, Tomasz Tomczyk, Przemysław Drdzeń i Maciej Jędrychowski.

Źródło zdjęć: https://dziennikpolski24.pl/to-w-miechowie-byl-kiedys-jedyny-dostepny-dla-chrzescijan-grob-panski/ar/13497733