„Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie przyjęli zaproszenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty i wzięli udział w projekcie pt. „Wnuczka, wnuczek edukuje —babcia, dziadek się stosuje!”. Celem projektu jest integracja międzypokoleniowa, w której dzieci i młodzież poinformują seniorów, jak nie stać się ofiarą oszustwa. Policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przygotowali krótki film instruktażowy, w którym omawiają najczęstsze sposoby działania oszustów. Zadaniem uczniów było wybranie jednego ze sposobów i ostrzeżenie przed nim seniora ze swojego otoczenia (rodzina, znajomi, sąsiedzi).

Forma wykonania zadania była dowolna.

link do filmu:

Prezentujemy prace naszych uczniów, którzy wykazali się kreatywnością  i wyobraźnią podczas wykonania zadania. Wszystkie prace zostały nagrodzone. Dziękujemy naszym uczniom i ich Rodzicom za zaangażowanie w projekt.

Praca multimedialna Aleksandry Deńcy- klasa III B