Podsumowanie XXVI Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla klas II i III.

16 maja, we wtorek odbyło się uroczyste  podsumowanie i wręczenie nagród laureatom XXVI Powiatowego Konkursu Ortograficznego dla klas II i III. Dyrektor szkoły Pani mgr Agata Skrzypczyk powitała przybyłego na uroczystość Burmistrza Gminy i Miasta w Miechowie Pana Dariusza Marczewskiego, nauczycieli z wyróżnionych szkół, rodziców, dziadków oraz wszystkich nagrodzonych uczniów.

Następnie organizatorzy w skrócie przybliżyli historię konkursu, który po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią został reaktywowany. Wspomnieć należy, że od 16 lat konkurs jest objęty patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Miechów i finansowany ze środków miejskich. W tym roku do zmagań z poprawną pisownią  przystąpiło 52 uczniów z 8 szkół powiatu miechowskiego. Konkurs odbywa się w formie zabawy, a uczniowie rozwiązują rebusy, zagadki, krzyżówki i ,,uzupełnianki” ortograficzne. Po napisaniu dyktanda ,,najlepsi z najlepszych” rozwiązywali test ,,najeżony” trudnościami ortograficznymi. Uczniowie klas trzecich rywalizowali o tytuł  ,,Mistrza Ortografii” i ,,Pióro Burmistrza”. W tym roku poziom był bardzo wyrównany, różnice punktowe były minimalne. Niestety zarówno tytuł jak i ,,Pióro Burmistrza” jest tylko jedno. Toteż pragniemy jako organizatorzy zaznaczyć, że w naszym konkursie wszyscy uczestnicy są Najlepsi. Bowiem to Oni jako laureaci zmagań szkolnych reprezentowali swoje szkoły. Zanim jednak wręczono nagrody uczniowie klasy IIA i IIIB przygotowali przedstawienie ,,Bajkowe zamieszanie”, bo jak głosi jego morał ,,…wszystko od bajek się zaczęło, najpierw słuchanie,  potem czytanie, a następnie pisanie”. Pełne humoru i niespodzianek ,,słownych”, niezwykle kolorowe, przepełnione rozterkami wilka i brawurą ,,Czerwonego Kapturka” wprowadziło wszystkich w świat ortografii. Po gromkich brawach nastąpiło rozdanie nagród laureatom. Nagrody ufundowane przez Urząd Gminy i Miasta Miechów z rąk jego przedstawicieli otrzymali:

Klasy II:

III miejsce                 Jastrząb Kinga  SP Pogwizdów

III miejsce                 Kowar Karol          SP Pojałowice

Wyróżnienie:   Antosiewicz Ewa        SP 1

Z rąk Pana Dariusza Marczewskiego cenne pióro,  nagrodę i tytuł ,,Mistrza Ortografii” otrzymała Anna Ławik. Następnie dyrektor szkoły Pani Agata Skrzypczyk złożyła podziękowania na ręce Burmistrza za sfinansowanie konkursu, patronat i przybycie. Podziękowanie wręczyli także sami uczniowie. Zabierając głos Burmistrz gratulował wszystkim laureatom życząc dalszych sukcesów. Wspólne zdjęcie laureatów, gości i gospodarzy uwieńczyło uroczystość. Dyrektor szkoły podziękowała organizatorkom konkursu: mgr Małgorzacie Banasik, mgr Beacie Kwadrans i mgr Bożenie Węgrzynowicz. Na zakończenie czekała jeszcze jedna niespodzianka, bowiem do szkoły dotarła nagroda z Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczo-Fotograficznego dla uczennicy klasy IIA z  naszej szkoły. Aleksandra Książek odebrała znaczącą nagrodę z rąk Pani Dyrektor i Pana Burmistrza.

Laureatom serdecznie GRATULUJEMY  i życzymy dalszych sukcesów. Bardzo DZIĘKUJEMY gościom za przybycie.