Podsumowanie konkursu plastycznego o Marii Konopnickiej

5 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie konkursy plastycznego, organizowanego dla klas 1-3.

Punktualnie o godzinie 10.00 uczniowie wszystkich klas spotkali się na szkolnej przewiązce, aby zobaczyć występ najmłodszych kolegów i koleżanek z klas 1A i 1C oraz odebrać swoje nagrody w konkursie o patronce naszej szkoły, Marii Konopnickiej.

Na samym początku głos zabrała Pani Dyrektor Agata Skrzypczyk, która krótko nawiązała cel, w  jakim się tutaj spotkaliśmy. Podziękowała również wszystkim dzieciom za udział w konkursie, a także pogratulowała autorom najlepszych prac. Po przemowie Pani Dyrektor głos zabrała Pani Ewa Jamrocha-Bogacz, która nawiązała do miesiąca, w którym odbywał się konkurs. Wyjaśniła uczniom, że maj jest miesiącem urodzin Marii Konopnickiej. Chętni uczniowie odpowiadali również na zadawane im pytania. Pani Ewa odczytała również krótki, ale bardzo ciekawy dla dzieci życiorys patronki naszej szkoły. Po tym wystąpieniu zaprosiła wszystkich na część artystyczną.

Uczniowie klasy 1A i 1C zaprezentowali treść wierszy Marii Konopnickiej, które wykorzystane zostały w konkursie plastycznym. Były to:

• „Tęcza”;
  • „Co słonko widziało”;
  • „Niezapominajki”;
  • „Tęczowy duszek”;
  • „Ogród”;
  • „Muchy samochwały”;
  • „Kukułeczka”;
  • „Pranie”

Na koniec części artystycznej zaśpiewana została słynna już wśród dzieci piosenka zespołu Fasolki „Na jagody!”. Po części artystycznej głos ponownie zabrała Pani Dyrektor, dziękując za przedstawienie. Następnie przeszliśmy do uroczystego wręczenia nagród i pamiątkowych zdjęć.

Konkurs plastyczny, który miał miejsce w maju cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Bardzo chętnie i z głowami pełnymi pomysłów podeszli do wykonania swoich prac. W kolejnych latach tradycja ta będzie kontynuowana.

Nad przebiegiem konkursu, przedstawieniem i jego podsumowaniem czuwały organizatorki :Ewa Jamrocha – Bogacz i Anna Horyń.