Podsumowanie ogólnopolskiej akcji czytelniczej ,,Niekalendarz”.

6 czerwca uczniowie klasy IIA po raz kolejny uczestniczyli w spotkaniu czytelniczym w PiMBP w Miechowie.

Tym razem pani Aneta przybliżyła nam zasady bezpiecznego zachowania w czasie wakacji nad wodą, w górach i oczywiście  w domu, bo przecież wakacje można spędzać nie tylko podróżując. Poznaliśmy książki, które uczą, przestrzegają i opowiadają ciekawe historie,  zawierające wakacyjne przestrogi. Następnie każdy z nas oddał wypełnioną kartę ,,Niekalendarza” by otrzymać upragniony dyplom. Tym sposobem podsumowaliśmy sześć miesięcy trwania akcji. Codzienne czytanie będziemy kontynuować w wakacje. Akcja ,,Niekalendarz” to źródło dobrej zabawy i sposób na nudę. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Galerię ,,U Jaksy”, by podziwiać wystawę  ,,W świecie kolorów”. Żywe barwy  i bliski dzieciom świat przyrody poruszył wyobraźnię i twórczą radość. W tym dniu naszą szkołę odwiedzili nauczyciele z Czech, a ich delegacja  towarzyszyła nam na zajęciach. Dziękujemy pani Anetce za kolejne świetne zajęcia, a gościom za uśmiech, życzliwość i towarzyszenie nam w tym dniu. Dyplom dla szkoły przekazaliśmy pani Dyrektor,  sami zaś zrobiliśmy prezent przedszkolakom i podarowaliśmy im zebrane wcześniej bajki.

W akcji uczestniczyli uczniowie kilku klas oraz dzieci uczęszczające na świetlicę, a Samorząd Szkolny propagował ideę czytelnictwa wśród społeczności szkolnej.

Koordynator akcji: Małgorzata Banasik