„Tyle pięknych dni minęło” – Zakończenie Roku Szkolnego

Czas nieubłaganie płynie… a rok ciężkiej pracy dobiegł końca. Dziś pożegnaliśmy Absolwentów Naszej Szkoły, dla których to dzisiejsze spotkanie było ostatnią uroczystością w naszej szkole. Były też podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy ten ostatni rok swoją ciężką pracą zasłużyli na upragnione wakacje.

Dyrektor szkoły, pani Agata Skrzypczyk podziękowała wszystkim uczniom za pracę, trud nauki i sukcesy, jakie osiągnęli uczniowie naszej szkoły. Podziękowanie skierowała także dla nauczycieli, doceniając ich kreatywność, pomysłowość oraz umiejętność motywowania uczniów do pogłębiania wiedzy.

Rodzice również zostali bardzo docenieni za pomoc, radę i wsparcie w działaniach edukacyjnych oraz codziennym życiu szkolnym. Dzięki pomocy, pomysłowości i nowatorskim pomysłom, szkoła wspaniale funkcjonowała. Podziękowania złożone były na ręce pani Katarzyny Seweryn, przewodniczącej Rady Rodziców, wiceprzewodniczącej Joanny Kopeć oraz Adama Kołodzieja, członka Rady Rodziców.

Podsumowaniem wyników całorocznej pracy  było wręczenie świadectw i nagród uczniom klas 4.do7., którzy uzyskali średnią  4,75 i powyżej. Uczniowie, którzy uzyskali najlepszą średnią w klasie, otrzymali nagrody książkowe. Są to: Kornelia Kopeć i Judyta Uchto (4a), Serafyma Roziznana (4b), Maciej Jędrzejewski, Anna Tomal i Zofia Waligóra (4c), Maciej Książek (5a), Julia Śladowska (5b), Kacper Mruk (5c), Anastazja Barasińska (6a), Aleksandra Deńca (6b), Mateusz Burzyński (6c), Tymoteusz Wszół (7a), Szymon Gamrat (7b).

Uczniom klas 0-3 pani Dyrektor wręczyła nagrody w konkursie Kangur Matematyczny oraz Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej. Szkoła, dzięki udziałowi w tym konkursie, otrzymała Certyfikat Placówki Rozwijającej Talenty, a pani Elżbieta Łojan dostała podziękowanie jako koordynator tych działań edukacyjnych.

„Osiem lat minęło jak jeden dzień”

Tego dnia pożegnaliśmy także naszych Absolwentów. Parafrazując słowa piosenki „osiem lat minęło jak jeden dzień” … i pozostawiło po sobie wspomnienia chwil przyjaźni, radości, sukcesów i wyzwań. Były to chwile intensywnej pracy, której podołaliście,  ale i odpoczynku podczas wielu wojaży.

Żegnając szkołę, uczniowie klas 8. ślubowali z godnością nosić zaszczytne miano wychowanka Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie.

Przekazanie sztandaru i Kroniki Szkolnej uczniom klas siódmych było symbolicznym pożegnaniem się z naszą szkołą.

Uczniowie klas 8. Podczas przemówienia podziękowali swoim pedagogom, Dyrekcji Szkoły, a zwłaszcza Wychowawcom za opiekę, edukację, wychowanie, za przekazywanie wiedzy i wskazywanie perspektyw, darzenie sympatią  i wspieranie w trudnych chwilach oraz za wspólne spędzone lata.

Drodzy Absolwenci, na nowej drodze edukacyjnej, którą właśnie rozpoczynacie Dyrekcja, Wasi Wychowawcy  Grono Pedagogiczne  życzą Wam, abyście realizowali swoje pasje, podążali za marzeniami, a jako młodzi ludzie byli „najlepszą wersją samych siebie”