WAKACYJNE REMONTY TRWAJĄ

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Miechowie, kontynuowane są intensywne prace remontowe.

Aktualnie, w ramach kompleksowej termomodernizacji budynku wykonywane są następujące prace:

1. Ocieplanie  pianką natryskową i wełną mineralną dachu oraz montaż nowego podwieszanego sufitu w przewiązce łączącej poszczególne pawilony szkoły.

Roboty budowlane (przynajmniej w strefie głównego wejścia do szkoły) mają być zakończone do 31 lipca 2023 r., ponieważ już od 1 sierpnia 2023 r. zaczynają pracę oddziały przedszkolne w ramach wydłużenia czasu pracy naszego przedszkola w okresie wakacji. Dzieci, które przeszły procedurę rekrutacji, mogą korzystać z opieki codziennie w godzinach 6.30.- 16.30, ponieważ pawilon A jest przygotowany na ich przyjęcie. Rodzice dzieci z listy rezerwowej mogą zasięgać informacji w sprawie ewentualnych wolnych miejsc w sekretariacie szkoły.

1. Systematycznie ocieplane są kolejne ściany zewnętrzne i fundamenty budynku szkoły.
  2. Kontynuowana jest wymiana ocieplenia i krycie dachów papą (dotyczy dwóch pawilonów). Na kolor antracytowy malowane są pozostałe dachy, które mają pokrycie z blachy trapezowej.
  3. Zakończony został przegląd instalacji centralnego ogrzewania. Montowane są nowe grzejniki płytowe w korytarzach przy szatniach oraz w pomieszczeniach budynku hali sportowej.
  4. Ekipy budowlane przygotowują się do ocieplania elewacji od strony północnej
    oraz wymiany wszystkich drzwi zewnętrznych na ocieplone, energooszczędne.

Dziękujemy władzom gminy, pracownikom Urzędu Miasta i Gminy w Miechowie
oraz głównemu wykonawcy i ekipom remontowym za zaangażowanie i wszelką pomoc
w zakresie organizacji prac.

Kontynuowane są także działania zmierzające do uruchomienia szkolnej stołówki, której otwarcie jest planowane na początek stycznia 2024 r.

Rodzice Naszych Uczniów, po pomalowaniu pomieszczeń kuchni na początku lipca br., odnowili przestrzeń szkolnej jadalni.

Tym razem prace zaplanowała i zorganizowała pani Joanna Kopeć, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców, we współpracy z panią Katarzyną Seweryn oraz panem Adamem Kołodziejem, który uczestniczył w remoncie, za co Państwu bardzo dziękujemy.

Natomiast prace remontowo- malarskie w dniach 27 oraz 28 lipca 2023 społecznie, bezpłatnie i z wykorzystaniem własnego sprzętu wykonali pracownicy firmy z branży budowlanej o nazwie  SOLSCAN. Szefowi firmy, panu Arturowi Kopciowi, serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, osobiste zaangażowanie, fachowe doradztwo oraz nadzorowanie prac wykonywanych w jadalni. Efekty w postaci czystej, estetycznej i przyjaznej dzieciom jadalni będą widoczne przez kilka najbliższych lat.

Ponadto, została zmieniona organizacja pomieszczeń biurowo- administracyjnych. Zostały one wyremontowane przez szkolnych konserwatorów, z minimalnym nakładem środków finansowych.

Intensywne prace remontowe nadal trwają codziennie, zazwyczaj od 6.30 do 17.00. Będą kontynuowane także w trakcie nadchodzącego roku szkolnego i prowadzone w sposób przyjazny uczniom, dostosowany do organizacji pracy szkoły.