XI Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

27 września rekordowa liczba  ponad czterdziestu uczniów naszej szkoły wzięła udział w XI Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. Zmagania    z ortografią przebiegały w dwóch kategoriach: klasy IV-VI oraz VII-VIII.

Do tego wyjątkowego projektu edukacyjnego przystąpiły szkoły z siedmiu województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego,  pomorskiego oraz liczna grupa szkół polskich za granicą (z Ukrainy, Białorusi, Litwy, Łotwy, Estonii i Mołdawii). Wszyscy pisali w jednym czasie.

Dyktando trwa, trwają bowiem kwalifikacje do etapu wojewódzkiego. Trzymamy kciuki   i czekamy na ostateczne wyniki…

Czy tegoroczne dyktando było trudne? Zobaczcie sami:

Zapraszamy do lektury tekstów tegorocznego Dyktanda Niepodległościowego. Tym razem uczniowie pisali o „tatrzańskich herosach” oraz o tym, że plakat też może wpływać na bieg historii.