Klasa 4a z wizytą w Publicznej Bibliotece Miejskiej w Miechowie

11 października klasa 4a, z wychowawczynią panią Eweliną Faracik, wybrała się do Biblioteki Publicznej na zajęcia czytelnicze. Tematem zajęć był „Savoir-vivre, czyli o właściwym zachowaniu - nabywamy wiedzę o tym, w jaki sposób człowiek powinien radzić sobie w różnych sytuacjach życiowych.”

Dobre maniery to podstawa, które świadczą o naszym wychowaniu i kulturze osobistej. Dobre wychowanie w życiu codziennym może nam wiele dać. Ludzie, wokół nas będą przyjaźniej nastawieni, a to z kolei na pewno wpłynie na polepszenie wzajemnych kontaktów. Jak zatem można rozpoznać kulturalnego człowieka? Nie jest ważny status społeczny ani pieniądze, a to, co “wynieśliśmy” z domu. O dobrym wychowaniu świadczy nie tylko to, co mówimy, ale także nasza mimika, sposób bycia czy postępowania w określonych sytuacjach, a także życzliwość wobec innych. Właśnie tym możemy zapracować na sympatię i szacunek - to podstawy, o których nie powinniśmy zapominać.

Uczniowie podczas zajęć byli bardzo aktywni. Bardzo trafnie odpowiadali na pytania, wykazując się swoją wiedzą w tym temacie. Chętnie zwiedzili również całą bibliotekę i obiecali, że na pewno będą tam wracać…