Podsumowanie konkursu o Ziemi Miechowskiej

Dnia 28 listopada 2023 roku w Szkole Podstawowej  nr 2 w Miechowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom i uczestnikom XX edycji Konkursu Wiedzy o Ziemi Miechowskiej „Moja Mała Ojczyzna” dla klas trzecich, który odbył się 22.11.2023 roku.

W konkursie brali udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bukowskiej Woli, Jaksicach, Pojałowicach, Pstroszycach, Szkoły Podstawowej Nr 1  i Nr 2. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Wręczenia nagród dokonał Pan Burmistrz Andrzej Banaśkiewicz, Pan Dyrektor Samorządowego Zespołu Edukacji Jerzy Pułka oraz Pani Dyrektor Agata Skrzypczyk.

Podsumowanie XX Konkursu Wiedzy o Ziemi Miechowskiej

Mistrz

Książek Aleksandra   SP 2

Stano Maja  SP 2

Wojtas Filip  Bukowska Wola

Kania Aleksandra SP 2

Studnicki Hubert  SP 2

Pietracha Daniel     Pojałowice

Siwiec Wiktor        Bukowska Wola

Umińska Amelia    Pojałowice

Donabidowicz Zuzanna   SP 1

Kowalska Liliana             SP 1

Adamczyk Jan                  SP 2

Uczniowie klasy III b, III c i IIc przygotowali wraz z wychowawczyniami Małgorzatą Kielian, Moniką Kruszec i Ewą Jamrochą – Bogacz piękną akademię               o dziejach Miechowa. Uczniowie przedstawili bogatą historię Miechowa. Przybliżyli informacje na temat możnowładcy Jaksy, który sprowadził do Miechowa zakonników zwanych bożogrobcami. Nasze miasto w swojej historii było świadkiem wielu dziejowych zdarzeń, między innymi walki z okresu powstania styczniowego (bitwa miechowska z 17 lutego 1863 roku), wpływ zaborców rosyjskich i austriackich, okupacja hitlerowska.

Uczniowie zachęcali również do zwiedzania Bazyliki Grobu Bożego, modrzewiowego Dworku Zacisze, a także Parku Miejskiego w Miechowie. Zaśpiewali piosenkę pt. „Zielony autobus” o autobusach elektrycznych poruszających się po naszym mieście.

Patronat nad konkursem objął Pan Burmistrz Gminy i Miasta w Miechowie Dariusz Marczewski, który był fundatorem nagród dla dzieci, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Serdeczne podziękowania składamy nauczycielom, rodzicom którzy przygotowali uczniów do konkursu.

Organizatorzy konkursu:

Małgorzata Kielian