Mikołajowe oblicze

Uczniowie klasy 8 b zgodnie zdecydowali, że tegoroczne Mikołajki spędzą inaczej niż dotychczas.
Uznali, że nie chcą sprawić prezentów sobie nawzajem, jak miało to miejsce co roku. Swoje serca otworzyli na bezdomne psy i koty, które wiodą smutny los w zimnym kojcu schroniska.
Pieniążki, które mieli przeznaczyć na szkolną zabawę mikołajkową, postanowili przekazać na poczet zakupów dla zwierząt w lokalnym schronisku Psie Pole w Racławicach.
W dniu poprzedzającym nadejście Mikołaja, delegacja klasowa ruszyła nabyć niezbędne akcesoria, zabawki i karmy dla podopiecznych schroniska.
6 grudnia cała klasa wraz z wychowawcą - panią Jolantą Piwowarską-Bazior i nauczycielem współorganizującym kształcenie - panią Anitą Pasich udała się osobiście przekazać zakupione i zebrane dary.
Delegacja przy okazji swojej wizyty przekazała także zasoby karmy zebranej od całej społeczności uczniowskiej przez Samorząd Uczniowski i Wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 2.
Pracownicy Schroniska Psie Pole wyrazili głęboką wdzięczność za okazane wsparcie.
Posługując się cytatami:
„Miłość do zwierząt jest ściśle związana z dobrocią charakteru i można śmiało powiedzieć, że ci, którzy są okrutni wobec zwierząt, nie mogą być dobrymi ludźmi.”
– Arthur Schopenhauer,
„Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta.”
-Immanuel Kant,
pragniemy zaznaczyć, że jesteśmy dumni z naszych uczniów i doceniany ich wrażliwość oraz gotowość niesienia pomocy i poświęcenie