2 „c” z Jasełkami w Domu Pomocy Społecznej

27 grudnia dzięki uprzejmości Pani Dyrektor DPS Małgorzaty Wachackiej mieliśmy możliwość wystawienia Jasełek „Betlejem – Dom chleba”  przed podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej, mieszczącego się na ulicy Warszawskiej w Miechowie.

Atmosfera świąt wciąż panowała w powietrzu, dzięki czemu osoby zamieszkujące DPS mogły choć na chwilę zapomnieć o codziennych troskach, zmartwieniach i chorobach. Na ich twarzach zagościł uśmiech, który wywołały dzieci i ich piękny występ. Również u małych aktorów pojawiło się wzruszenie, zaangażowanie oraz chęć niesienia pomocy innym. Po zakończeniu jasełek Pani Małgorzata Wachacka podziękowała dzieciom, przybyłym nauczycielom- wychowawczyni Ewie Jamrosze-Bogacz, Siostrze Cecylianie oraz Pani Bożenie Machel, która wsparła Nas swoim akompaniamentem. Na koniec dzieci zaproszone zostały na warsztaty w pokoju doświadczeń, rodzice natomiast na kawałek ciasta i kawę.

W imieniu  dzieci klasy 2 „C”, rodziców, nauczycieli  jako wychowawczyni, pragnę podziękować Pani Małgorzacie Wachackiej za zaproszenie oraz ciepłe przyjęcie Naszej klasy. Była to dla Nas lekcja pełna empatii, wzajemnego zrozumienia i uśmiechu pomimo wszelkich przeciwności losu.