WYCIECZKA DO CHORZOWA

Tuż przed świętami grupa artystów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie (teatrzyk Chichotek, chór oraz zespół instrumentalny) odbyła wycieczkę do Chorzowa.

Wyjazd został ufundowany przez Urząd Gminy i Miasta w Miechowie i stanowił nagrodę za przygotowanie przez uczniów programu artystycznego zaprezentowanego w czasie obchodów Gminnego Dnia Edukacji Narodowej.

Na początku zwiedziliśmy legendarny STADION ŚLĄSKI zwany Kotłem Czarownic, który zrobił na nas wielkie wrażenie. Mogliśmy poczuć atmosferę wielkich wydarzeń związanych z tym miejscem. Trasa zwiedzania obejmowała wizytę w szatni reprezentacji, w strefie SPA, a także przejście tunelem zawodniczym wprost na wyjątkową murawę. Nie omieszkaliśmy sprawdzić okrzykami akustyki stadionu. Odwiedziliśmy również loże VIP, uczestniczyliśmy w  projekcji w stadionowym kinie, w czasie której zapoznaliśmy się z historią stadionu, zwiedziliśmy salę muzealną, trybunę prasową oraz wyjątkową galerię, gdzie można było zobaczyć zdjęcia największych sław, które wystąpiły na Stadionie.

Następnym punktem naszej wycieczki był spacer po chorzowskim ZOO, gdzie  zapoznaliśmy  się z wybranymi mieszkańcami  ogrodu. Szczególnie zachwyciły nas małpie figle gibonów, mandrylów, pigmejek. Natomiast surykatki wdzięcznie pozowały do zdjęć. Las deszczowy dostarczył nam wiedzy o tropikalnej roślinności. W ten deszczowy dzień poczuliśmy smak przygody.

Ostatnim etapem naszej wycieczki była wizyta w PLANETARIUM, gdzie braliśmy udział w warsztatach meteorologicznych i astronomicznych. Na koniec przenieśliśmy się w niezwykłą podróż pozwalającą odbyć symulowany lot w kosmos. Sferyczny ekran pozwolił nam zobaczyć około 100 milionów gwiazd i zabrać nas w najdalsze zakątki Wszechświata.

Wycieczkę zakończyliśmy obiadem w sympatycznym BISTRO POD GWIAZDAMI. Było nie tylko smacznie, ale i nastrojowo, gdyż piękne iluminacje wokół restauracji wprowadziły nas w świąteczny klimat.

DZIĘKUJEMY!