Warsztaty pszczelarskie- „ Ratuj pszczoły - zasiej nasiona”

W dniu 29 lutego 2024 uczniowie naszej szkoły, z klas I –III oraz klasa VA i VB brali udział w realizacji programu „ Pszczoły- nasi Mali przyjaciele”.  Na spotkaniu z pszczelarzem poruszana była tematyka:

- dlaczego pszczelarz nosi kombinezon?

-praca przy ulu, zaglądanie do pustego ula, aby zobaczyć jak wygląda dom pszczół od środka

-  jak zachowywać się w towarzystwie pszczół, produkty pszczele- jakie mają działanie?

- akcesoria pszczelarskie, czyli co jest potrzebne pszczelarzowi przy pracy w pasiece?

- a także: jak pszczoły przygotowują się do zimy, czy zapadają w sen zimowy?

Każdy uczestnik  angażowany był do aktywnego udziału w zajęciach. Na koniec  uczniowie  otrzymali w prezencie nasiona roslin miododajnych.

Była to niezwykła lekcja przyrody, podczas której uczniowie zdobyli ogrom nowej wiedzy i umiejętności z dziedziny pszczelarstwa i życia pszczół.