22 edycja konkursu wiedzy o tematyce przyrodniczo- leśnej „LAS SPRZYMIERZEŃCEM LUDZI”.

W dniu 13 marca 2024 w naszej szkole odbyła się 22 edycja  konkursu wiedzy o tematyce przyrodniczo- leśnej „LAS  SPRZYMIERZEŃCEM LUDZI”. Współorganizatorem konkursu są Lasy Państwowe Nadleśnictwo Miechów.

Patronat honorowy nad konkursem objął  Burmistrz Gminy i Miasta Miechów  oraz Starosta Powiatu Miechowskiego. Uczestników konkursu i ich opiekunów powitały Panie:  Dyrektor szkoły- Agata Skrzypczyk oraz Wicedyrektor - Jadwiga Pasek. Konkurs miał zasięg regionalny, w którym  mogli brać udział uczniowie klas II, III oraz  IV – VIII szkół podstawowych powiatu miechowskiego.  Główne cele konkursu to: popularyzacja walorów zdrowotnych środowiska leśnego, kształtowanie właściwych zachowań proekologicznych, rozbudzanie wśród dzieci świadomości prozdrowotnej i ochroniarskiej, poznawanie wpływu człowieka na środowisko przyrodnicze, ukazanie związków pomiędzy środowiskiem naturalnym a człowiekiem oraz budzenie zainteresowań osobliwościami lasów na Ziemi. Oprócz testu wiedzy, który od wielu lat jest sztandarową formą edukacji ekologicznej w naszej szkole, konkurs miał jeszcze dwie inne kategorie: tekst literacki – wiersz o tematyce regionalnej oraz praca plastyczna- projekt pocztówki. Hasłem przewodnim dla tych kategorii było ukazanie „Osobliwości przyrodniczych  Wyżyny Miechowskiej ”. Komisja na szczeblu powiatowym, powołana przez organizatorów konkursu, dokona oceny w zakresie posiadanej przez uczniów wiedzy oraz prac  literackich i plastycznych pod względem zgodności z założeniami regulaminu konkursu. Uczestnikom konkursu, którzy otrzymają zwycięski tytuł ( miejsce- I, II, III, wyróżnienie) zostaną wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe podczas akademii szkolnej z okazji Dnia Ziemi, 22 kwietnia 2024.