Dzień Matematyki i Dzień liczby Pi

12 marca obchodziliśmy dzień matematyki. Uczniowie klas czwartych przygotowywali plakaty związane z tym świętem, poznawali czym są ułamki. Klasa szósta w ramach innowacji (nie)zwykła matematyka realizowała kolejny projekt, tym razem dotyczący ilości cukru zawartego w słodyczach. Klasa siódma poznając własności wielokątów foremnych szukała informacji o parkietażach i ich wykorzystaniu oraz zastosowaniu.

Miniony tydzień był intensywnym czasem poznawania zagadnień związanych z matematyką oraz czasem doskonalenia umiejętności pracy w zespołach projektowych.

A co nas czeka w tym się tygodniu?

Trwają już przygotowania do konkursu Kangur Matematyczny, który odbędzie się w czwartek.