Uroki Jury Krakowsko- Częstochowskiej z Borówka na szlaku i panem Michałem Demelem.

W dniu 7 maja uczniowie z klas 1b, 1c, 2a, 2b i 3a wybrali się na wycieczkę na Pustynię Błędowską - największą pustynię w Europie, zlokalizowaną na terenie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.

Uczniowie mieli okazję poznać historię oraz legendę związaną z jej powstaniem. Nieograniczona, otwarta przestrzeń zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie.
Następnie udaliśmy się do Ogrodzieńca, gdzie z przewodnikami zwiedziliśmy ruiny zamku. Była to bardzo ciekawa lekcja historii. Uczniowie poznali zwyczaje i tradycje średniowiecznych mieszkańców. Urokliwość odwiedzonych miejsc zachwyciła wszystkich uczestników wycieczki.
Pragniemy serdecznie podziękować przewodnikom turystycznym: pani Katarzyna Borowiec (to absolwentka naszej szkoły) oraz panu Michałowi, dzięki którym poznaliśmy ciekawe historie związane z zamkiem w Ogrodzieńcu oraz mogliśmy zwiedzić wszystkie zakamarki.