ZIELONA SZKOŁA 20013

W tym roku szkolnym również udało nam się  wyjechać do Zielonej Szkoły nad Bałtykiem. W dniach 20-29-05-2013 43 uczniów z klas 4-6 wraz z opiekunami Grażyną Cerek, Lucyną Piec, Wiolettą Zielonką, Ewą Walotek odbyło trudną i zarazem piękną podróż przez Polskę do Jastrzębiej Góry.

Tam przez osiem dni spędzaliśmy bardzo miło czas. Oprócz codziennych zajęć edukacyjno-wychowawczych, spacerów brzegiem morza w bezpośrednim zasięgu jodu i soli i zabaw na plaży mieliśmy również okazję wyjechać poza nasze miejsce pobytu. Na Przylądku Rozewie z latarni morskiej obserwowaliśmy piękne widoki nadmorskie.Do atrakcji należał również wyjazd na Półwysep Helski. Tam w Fokarium oglądaliśmy żywe foki szare, które są rozmnażane i przygotowane do wypuszczenia na wolność. Następnie odbyliśmy długi spacer na sam Cypel półwyspu. Podczas wycieczki do Gdyni spacerowaliśmy Skwerem Kościuszki, a w Akwarium Gdyńskim mieliśmy okazję zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów, gadów pochodzących z rożnych rejonów świata. Wycieczkę zakończyliśmy rejsem statkiem do Sopotu i spacerem po molo.

Wróciliśmy do Miechowa zadowoleni, wypoczęci, pełni wrażeń i nadziei, że znowu za rok wyjedziemy.

Grażyna Cerek