Zielona szkoła w Sidzinie

Już od wielu lat szkoła organizuje wyjazdy na „Zieloną Szkołę” do Sidziny, miejscowości położonej w okolicach Jordanowa. Uczestniczą w nim głównie uczniowie kl. I-III, ale również i z kl. V.

Tygodniowy pobyt obfituje w różnego rodzaju atrakcje, które wzbogacają wszystkich o nowe doświadczenia, a także pozwala poznać piękne pejzaże Beskidu Wysokiego a także Podhala oraz miło i wesoło spędzić czas w gronie kolegów i koleżanek.

Podczas pobytu dzieci:

• Uczestniczyły w wycieczce do Zakopanego, gdzie miały możliwość wjechać na Gubałówkę, a następnie zjechać z niej wyciągiem krzesełkowym, zobaczyć Wielką Krokiew, a także wesoło spędzić czas w Parku Wodnym oraz w Parku Linowym, gdzie pokonywały swoje słabości i lęki
  • Zwiedziły skansen w Sidzinie, w którym zobaczyły stare narzędzia, przedmioty i wyposażenie dawnych domów, a także uczestniczyły w wspólnym pieczeniu placków z mąki razowej.
  • Poznały piękną okolicę poprzez długie piesze wycieczki do Staszek, do Kamyckiego, na Halę Krupową.

Pobyt w ośrodku umilają wszystkim wieczorne zabawy przy muzyce(dyskoteki, konkursy mody i tańca, pokazy talentów), a także ognisko z pieczeniem kiełbasek i wspólnym śpiewaniem oraz gry i zabawy sportowe.