Dzień Anioła

Dzień Anioła w naszej szkole!

"Zobacz jak wygląda nasza szkoła

w uroczysty Dzień Anioła"!

Dn. 2 X  Kościół wspomina Świętych Aniołów Stróżów, tajemniczych, inteligentnych posłańców, całkowicie posłusznych woli Bożej. Dlatego po raz pierwszy w naszej szkole w tym dniu odbył się "Dzień Anioła" którego pomysłodawczynią była siostra Laura Wysocka. Skoro w szkołach są obchodzone różne dni np. "dzień pluszowego misia”, „dzień zwierząt”,  "dzień ziemi" itp. to niby dlaczego nie miałoby być „Dnia Anioła”?

Dlatego ten dzień miał przypomnieć to co powinno być na co dzień a mianowicie dobroć i wzajemna życzliwość; jak też o tym, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża o którym często zapominamy.

Okazuje się, że taki dzień w szkole udaje się zorganizować. Każdy uczeń miał ubrać się częściowo lub całkowicie na „anielską modę” . Wcześniej wychowankowie zostali zapoznani z zasadami, które tego dnia będą obowiązywały.

Każde dziecko otrzymało "pokarm anielski" a pracownicy dodatkowo przesłanie anielskie. Wiele radości wszystkim sprawił fakt, że dzieci starały się przypodobać Aniołom w mniejszym czy większym stopniu.

Już wchodząc do budynku nie sposób było nie zauważyć dekoracji m.in. Anioła stojącego na stoliku i witającego każdego z osobna, jak też  plakatów z aniołami i różnymi rymowanymi wierszykami zrobionymi przez dzieci we współpracy z rodzicami.

Realizacja takiego pomysłu wymaga niewątpliwie dużego zaangażowania i wysiłku wielu osób. Miejmy nadzieję, że poniesione trudy zaowocują w życiu dzieci wzrostem w wierze w obecność Aniołów Stróżów w naszej codzienności oraz będą dla nich zachętą do odkrywania w sobie cech anielskich – dobra, życzliwości, chęci pomocy innym.