Spotkanie z panią pielęgniarką

W dniu 17X gościła w naszej świetlicy pielęgniarka pani Grażyna Rojek pracująca w szkolnym gabinecie lekarskim. Zaproszony gość opowiedział nam co trzeba jeść, żeby  być zdrowym i nie mieć problemów w nauce

Zapoznał nas z piramidą zdrowych produktów. Dowiedzieliśmy się o witaminach potrzebnych  nam dzieciom do prawidłowego rozwoju i pomagających w nauce. Wiemy już, że wysiłek fizyczny - pływanie, spacery jazda na rowerze, gra w piłkę  to najlepsze  lekarstwo na nudę, zły humor i choroby. Bo kto się rusza, je warzywa i owoce, pije mleko i dba o higienę wzmacnia swoje zdrowie jest radośniejszym i szczęśliwszym człowiekiem. Na zakończenie spotkania podziękowaliśmy naszemu gościowi i w przeddzień Święta Służby Zdrowia złożyliśmy życzenia. Spotkanie przygotowały wychowawczynie świetlicy szkolnej Bożena Węgrzynowicz i Barbara Kowalczyk.

Barbara Kowalczyk