Relacja z Zielonej Szkoły

Doskonałą okazją do integracji przez naukę , wypoczynek i zabawę , zachęcenie do aktywnego, zdrowego stylu życia było zorganizowanie dla uczniów z klas IV-VI turnusu
ZIELONEJ SZKOŁY w Ustroniu Morskim nad Morzem Bałtyckim.
            Uczniowie (43) wraz z opiekunami Grażyną Cerek, Lucyną Piec , Wiolettą Zielonką , Jackiem Banasikiem w dn. 16-05-2012 do 25-05-2012 przebywali w Ośrodku Wczasowym GWAREK realizując program Zielonej Szkoły.  Podstawowym celem programu było zapewnienie dzieciom wypoczynku w klimacie nadmorskim , korzystnym dla zdrowia ,
w miejscu ekologicznie czystym, w bezpośrednim zasięgu jodu i soli. Istotnym elementem programu były również działania wychowawcze i edukacyjne z poszczególnych przedmiotów.
      Realizacji tych celów sprzyjało miejsce pobytu – ciekawe pod względem turystyczno- krajoznawczym tereny nadmorskie. A zatem dzieci poznały elementy krajobrazu nadmorskiego (plaża , klify), cechy klimatu, roślinność nadmorską i ptactwo wodne.
     Sprzyjały temu codzienne wycieczki i spacery nad morzem. Podczas jednej z nich uczniowie mieli okazję zobaczyć ujście Czerwonej Rzeki do Bałtyku.
      Były również organizowane zajęcia rekreacyjno-sportowe i rozrywkowe : basen,             siatkówka , bilard , badminton, ognisko.
Uczniowie odbyłi  wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Zieleniewie(stadnina koni-przejażdżka, mini zoo, strzelanie z łuku i wiele innych atrakcji).
       Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze oraz wspólne spędzanie czasu były doskonałą okazją do integracji całego zespołu.  Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.