„ Ciemno wszędzie, głucho wszędzie …”

10 stycznia uczniowie klas szóstych, siódmych i drugich gimnazjum mieli przyjemność obejrzeć program słowno – muzyczny zatytułowany „Mickiewicz – moje życie”  w wykonaniu aktorów znanych m.in. ze „Spotkań z balladą” - Renaty Nowickiej i Andrzeja Jurczyńskiego. Artyści w ciekawy sposób, okraszony dawką humoru, opowiedzieli  o najważniejszych  momentach życia najwybitniejszego polskiego poety doby romantyzmu.

Swój występ urozmaicili recytacją fragmentów najbardziej znanych utworów wieszcza. Muzyczną oprawę stanowiły chwytające za serce kompozycje Fryderyka Chopina. Gromkie brawa na koniec świadczyły o tym, że program bardzo się podobał. Dzięki spotkaniu z aktorami Adam Mickiewicz stał nam się o wiele bliższy.