Straż Miejska w Miechowie dba o bezpieczeństwo dzieci

Pani Katarzyna Seweryn-Komendant Straży Miejskiej i Pan Daniel Burzyński przeprowadzili w klasach II warsztaty dotyczące bezpieczeństwa dzieci. Zajęcia rozpoczęto od przypomnienia jak ważne jest noszenie odblasków, poruszono również bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły. Przedstawiciele straży omówili wiele sytuacji, z którymi uczniowie mogą zetknąć się na co dzień.

Poruszono kwestie takie jak:

-spotkanie nieznajomego i sposoby reagowania na różne propozycje

-bliski kontakt z psem bez właściciela

Każda z omówionych sytuacji była przedstawiona za pomocą scenek, w których czynny udział brali uczniowie. Każde dziecko otrzymało książkę-kolorowankę, z której także może nauczyć się jak postępować w różnych sytuacjach, aby być bezpiecznym. Dziękujemy za bardzo ciekawe, pouczające i przeprowadzone w interesujący sposób zajęcia. Wychowawczynie i Uczniowie klas drugich.