Z wyjątkową wizytą ...

Dyrektor naszej szkoły, Pan Mirosław Czekaj gościł z wyjątkową wizytą u Pani Janiny Bergander - znanej miechowskiej malarki, poetki i pisarki, Honorowego Obywatela Miechowa.

Obecny rok szkolny to czas bardzo bliskiej i efektywnej współpracy. Mieliśmy zaszczyt niejednokrotnie cieszyć się serdecznością i ogromną życzliwością Pani Janiny, której jesteśmy wdzięczni za udzielenie  uczniom kl. VIIB wywiadu, dziękujemy  też za zrecenzowanie wierszy uczniów klasy IVD, a nade wszystko za skierowane do młodzieży jakże ważne i wzruszające słowa, których znaczenie trudno przecenić. Jesteśmy pod wrażeniem  hojności, z jaką obdarowywała uczniów swymi pracami malarskimi, a szkołę cennymi książkami, w tym również własnymi dziełami literackimi.

Także za sprawą Pani Bergander, która przekazała szkole swe prace malarskie z przeznaczeniem  dla tych uczniów, którzy czytają nie tylko lektury, doszło do  zorganizowania  I Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego im. Janiny Bergander, który objęła Honorowym Patronatem. Aby uczestnicy konkursu mogli otrzymać szczególne dyplomy, dyplomy z własnoręcznym podpisem Pani Janiny Bergander,  Pan Dyrektor Mirosław Czekaj zawiózł je do Pani Janiny. Jednocześnie przekazał też listy, które do Honorowej Patronki napisali uczestnicy konkursu, a także piękny szkic portretu Marii Konopnickiej w wykonaniu uczennicy kl. VIIC Aleksandry Bogacz. Pan Dyrektor, wręczając wolumin z podobizną Patronki szkoły, podziękował  w imieniu całej społeczności szkolnej Pani Janinie za tak wyjątkową dla nas wszystkich współpracę, z której jesteśmy niezwykle dumni. Ponieważ nie będziemy mogli gościć Pani Janiny na uroczystym podsumowaniu szkolnego projektu Moja Mała Ojczyzna dawniej i dziś. Od legendarnego Miecha.., Pan Dyrektor nagrał wystąpienie Pani Janiny, aby w czasie uroczystości była obecna w naszej szkole chociaż w ten sposób. W czasie wizyty Pani Janina złożyła także piękny wpis do szkolnej  Księgi Pamiątkowej.

Cieszymy się, że już jesteśmy umówieni na dalszą współpracę z tak wyjątkową osobą, tym razem w ramach projektu związanego ze 100 - leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.