OGŁOSZENIA O KONKURSACH

2018-03-11

„Stanisław Moniuszko – Polski Patriota” – III Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca dzieci i młodzież (w wieku od 4 do 18 lat) do udziału w III Międzynarodowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży „Stanisław Moniuszko – Polski Patriota”. Termin nadsyłania zgłoszeń – do końca grudnia 2018 r.Konkurs jest organizowany z okazji 200. rocznicy urodzin kompozytora, która przypada w maju 2019 r.

regulamin

2018-01-22

XVII edycja Małopolskiego Konkursu Kaligraficznego „O Złote Pióro”

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rajbrocie organizuje XVII edycję Małopolskiego Konkursu Kaligraficznego „O Złote Pióro” pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, skierowanego do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów.

Cele konkursu:

• propagowanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności kształtnego i pięknego pisania z wykorzystaniem pióra,
  • uwrażliwienie na walory estetyczne związane ze sztuką kaligrafii poprzez podejmowanie działań twórczych,
  • utrwalanie właściwych nawyków manualnych związanych z umiejętnością pisania: kierunku kreślenia liter, ich kształtu, proporcji,
  • upowszechnienie wiedzy dotyczącej kaligrafii polskiej i europejskiej,
  • rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów.

Termin nadsyłania prac: 20 marca 2018 r. – 10 kwietnia 2018 r.

regulamin konkursu

szczegółowy program

zgoda na przetwarzanie danych osobowych

2018-01-22

Konkurs na plakat pt. “Rak wcześnie wykryty = wygrane życie”

Stowarzyszenie Krakowski Komitet Zwalczania Raka przy Centrum Onkologii w Krakowie zaprasza uczniów szkół podstawowych, średnich oraz studentów do udziału w konkursie plastycznym pt. “Rak wcześnie wykryty = wygrane życie”.

Celem konkursu jest ukazanie wartości jaką stanowi życie i propagowanie idei badań profilaktycznych.

Plakat na konkurs należy wykonać do 20 lutego 2018 r. W dniach 25 lutego 2018 r. do 20 marca 2018 r. przesłane na konkurs prace wezmą udział w głosowaniu internetowym.

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją konkursu objął Pan prof. Jacek Majchrowski – Prezydent Królewskiego Miasta Krakowa.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Fihel w Miechowie,

przy wsparciu Muzeum Ziemi Miechowskiej, w związku
ze 150. rocznicą urodzin Józef Piłsudski i 100. rocznicy odzyskania niepodległości,

świętowaną i obchodzoną w 2018 r.,
ogłasza konkurs literacki:

Dał Polsce wolność, granice, moc i szacunek Józef Piłsudski w świadomości historycznej
miechowskiej młodzieży

2018-01-08

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

Instytut Pamięci Narodowej  ogłasza konkurs edukacyjny „Niezwyciężeni 1918–2018. Pokolenia Niepodległej”. Celem przedsięwzięcia jest zainspirowanie młodych ludzi do poszukiwań w swoich miejscowościach i lokalnych środowiskach osób zasłużonych w walce o wolność i niepodległość.

2018-01-04

2017-12-19

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Fihel w Miechowie, przy wsparciu Muzeum Ziemi Miechowskiej, w związku ze 150. rocznicą urodzin Józefa Piłsudskiego i 100. rocznicy odzyskania niepodległości, świętowaną i obchodzoną w 2018 r., ogłasza konkurs literacki:

"Dał Polsce wolność, granice, moc i szacunek " - Józef Piłsudski w świadomości historycznej miechowskiej młodzieży.

Konkurs trwa od 15 grudnia 2017 r. do 12 maja 2018 r.

SZCZEGÓŁY

2017-11-30

Regulamin Boże Narodzenie w Sztuce Ludowej

Regulamin Boże Narodzenie w Sztuce Malarskiej

Regulamin Boże Narodzenie w Kulcie Religijnym

2017-11-16

2017-11-08

Biblioteka szkolna ogłasza

Konkurs mitologiczny
 dla uczniów klas gimnazjalnych !

Sprawdź swoją wiedzę z mitów !!!
Rozwiąż test !

Zgłoszenia
do biblioteki szkolnej do dnia
20. 11. 2017 r.

Termin konkursu zostanie podany później na tablicy ogłoszeń.