,,Przyroda widziana oczami dziecka”

W połowie września zaprosiliśmy przedszkolaków  i uczniów klas I-III do wspólnego malowania. Inspiracją stały się obrazy Pani Janiny Bergander, które honorowa obywatelka Miechowa podarowała naszym najmłodszym uczniom.

Piękne pejzaże i  martwe natury, pełne bogactwa barw i emanującego spokoju były tematem niejednych zajęć plastycznych. Wykorzystując piękną pogodę, którą obdarzył nas wrzesień  wybraliśmy się na wycieczki po najbliższej okolicy i  mimo tego, że często widzimy te widoki teraz odkryliśmy je na nowo. Spokój i cisza, słońce przenikające przez zieleń znalazły odzwierciedlenie w pracach naszych uczniów.  Niektórzy wybrali tematykę jesienną. Tańczące liście, kolorowe drzewa i snujące się babie lato zapełniły puste kartki, które zamieniły się  w piękne obrazy.  Twórczej pracy towarzyszył spokój i wyciszenie, a widząc efekty pracy radość i uśmiech zagościł nie tylko na buziach uczniów, ale i nauczycieli.

Zajęcia odbyły się w ramach innowacji wychowawczo-pedagogicznej ,,Mam prawo do …..ciszy” i są dowodem na to, że warto uczyć Dzieciaki pracy w ciszy, a  kontakt z przyrodą nie tylko to umożliwia, ale także daje natchnienie do twórczej aktywności. Dzieci zajęte i twórcze nie nudzą się nigdy i my nauczyciele ,,Dwójki” o tym wiemy.

Koordynatorzy innowacji