Pierwsze zajęcia z robotyki

Rozpoczęliśmy realizację innowacji pedagogicznej pn. Robotyka. Podczas realizacji podstawy programowej w klasach VII i VIII, w części dotyczącej programowania, będziemy używać robotów mBot. Roboty te zbudowane są w oparciu o płytę mCore, a do ich programowania używać będziemy środowiska mBlock oraz Arduino IDE. W klasach VII programowanie opierać się będzie na budowaniu algorytmów poprzez układanie „bloczków”, do których dopisywany jest automatycznie kod. W klasach VIII przejdziemy już do języka C, który będzie dobrą podstawą do łagodnego przepłynięcia w język C++ i C#. Podczas pierwszych zajęć z tego obszaru, uczniowie zainstalowali środowisko programistyczne, dodali odpowiednie biblioteki i zainstalowali sterowniki portów szeregowych. Chociaż już teraz brzmi to tajemniczo, jest to dopiero początek. Podczas kolejnych lekcji będziemy pogłębiać kontakt z Integrated Development Environment (IDE).